Haber

Fransa’da Noel ve Hanuka öncesi ibadet yerlerinin güvenliğini artırma emri

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, yaklaşan Noel ve Hanuka tatili münasebetiyle, ülkedeki yüksek terör tehdidine karşı tüm Yahudi ve Hıristiyan ibadethanelerinin güvenliğinin artırılması ve kapılarına polis yerleştirilmesi talimatını verdi.

Darmanin, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Yıl sonu tatili yaklaşırken polis ve jandarmadan özellikle teyakkuzda olmalarını ve ibadethanelerin kapılarında nöbet tutmalarını istedi” dedi.

Konuyla ilgili Darmanin tarafından paylaşılan Europe 1 haberinde, Yahudi ve Hristiyan bayram ve kutlamalarının güvenliğini sağlamak için valiliklere talimat verildiği belirtildi.

Haberde, ülkedeki terör riskinin yüksek olması nedeniyle tüm birimlerin teyakkuza geçilmesinin istendiği, valiliklere terör riskinin çok yüksek olduğuna dair bildirim gönderildiği kaydedildi.

Haberde, polise özellikle ibadethaneler ve toplanma alanlarının yakınlarına park etmiş araçlara dikkat etmeleri talimatı verildiği belirtilirken, dini törenlerde de güvenliğin en üst düzeye çıkarılması talimatı verildiği belirtildi. bu dönemde yapılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu